BESLENME PROGRAMLARI - ReneSante Clinic | Diyetisyen - Bölgesel Zayıflama |

Blog

BESLENME PROGRAMLARI

Obezite ve getirdiği sorunlar çağımızın pandemisi olma yolunda hızla yayılmaktadır. Üstelik insülin direnci, diyabet, yüksek tansiyon, koroner arter hastalığı, hiperlipidemi ve hatta bazı kanser türleri yüksek kilo kaynaklı obezite gibi önlenebilir hastalıklarla ilişkili olduğu yapılan araştırmalarla ortaya konmuştur.

Her yıl daha az hareket eden ve daha sağlıksız beslenen bir toplum olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Obezite prevelansı artık okul öncesi döneme kadar bile düşmüş durumdadır. İlaç firmaları sağlıksız ve hastalıklı toplumlardan kendi payına düşeni kovalamakta, gıda endüstrisi ise tüketim odaklı obez bir toplumu desteklemektedir. Temiz gıdaya ulaşmanın oldukça zor olduğu bu dönemde üretken ve müreffeh toplumlar yaratabilmemiz için sağlıklı nesiller yetiştirmemiz gerekmektedir.

Yüz yüze diyet danışmanlığı

Kliniğimizde hedef kilonuza yönelik beslenme programları uygulanmaktadır. Ofis takip sistemimizde motivasyonunuzu arttırmak için görüşmelerimiz her hafta yapılır. Haftalık görüşmelerimizde vücut analiziniz sonrası haftanız değerlendirilir ve kilo değişiminiz yorumlanır. Program sürecinde sıkılmamanız ve sürdürülebilir olması amacıyla her hafta beslenme programınız yenilenir. İdeal kiloya ulaştıktan sonra kilo koruma programı ile devam edilir. Süreç sonunda size ve yaşamınıza uygun beslenme programını öğrenecek ve programı sürdürdüğünüz sürece kilo problemi ile karşılaşma ihtimaliniz olmayacaktır

Diyet Hizmetleri

Beslenme programlarımız vücut analizi sonrası hedef kilonuza yönelik hazırlanır. Süreç boyunca haftalık takip sistemi ile kontrol sağlanır. Kilo kazanıma yönelik programlarda kilo artış miktarı kişinin güncel kilosuna göre değişmekle beraber ay sonu kilo artış hedefi ortalama 4-6 kg arasındadır. Program sonunda kilo koruma programı ile hedef kilo sabitlenir.

Beslenme programlarımız vücut analizi sonrası hedef kilonuza yönelik hazırlanır. Süreç boyunca haftalık takip sistemi ile kontrol sağlanır. Ay sonu kilo kayıp hedefi kişinin güncel kilo aralığına göre değişmekle beraber ortalama hedef 5-7 kg arasındadır. Program sonunda kilo koruma programı ile hedef kilo sabitlenir.

Profesyonel ve amatör sporculara yönelik atletik ve sportif performansı arttırmaya yönelik beslenme programları hazırlanır. Hedefe yönelik suplement planlaması yapılmaktadır. Müsabakaya girecek olan sporculara kas kütlesini koruyarak hedeflenen kilo aralığına yönelik beslenme programları sunulmaktadır.

Hızlandırılmış diyet tedavisinde ve diyet programları öncesi arınma süreçlerine yönelik kısa süreli hızlı kilo kaybı ve ödem atımına yönelik detoks tarifleri ve programları kapsar.

Kliniğimizde okul çağından itibaren, çocukların boy ve kilo endeksleri ile büyüm gelişim eğrilerine yönelik beslenme programları hazırlanmaktadır. Haftalık takipli beslenme programları ile motivasyon düşmeden kilo takibi yapılmaktadır.

Gebelik ve emzirme dönemlerinde hem annenin hem de bebeğin gelişimine yönelik beslenme programları uygulanmaktadır. Doğum sonrası fazla kiloların verilmesi ve emziren annenin süt miktarının azalmaması için özel tarif ve listeleri içermektedir.

Obezite ve metabolik sendrom hastalarında, hedef kilo ve kan bulgularına göre hazırlanmış beslenme tedavilerini içermektedir.

Tüp mide, gastrik baypass, mide balonu gibi bariatrik cerrahi ve mide botoksu gibi uygulamalar sonrası beslenme programlarını içermektedir.

Tip 1 ve Tip 2 diyabet hastalıklarında kullanılan insülin tipi ve kan glukoz değerlerine göre hazırlanmış beslenme programlarını içermektedir.

Kurumsal şirketler ve işletmelerin performansını arttırmaya yönelik aylık menü planları ve şirket içi personel beslenme eğitimleri düzenlenmektedir.

Ekibimiz
Diyetisyen Furkan OKYAY
Diyetisyen

Kırklareli Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik mezunu. Öğrenim süresince Porta Üniversitesinde öğrenci değişim programı ile eğitim aldı. Halan eğitim hayatına İnönü Üniversitesi Halk Sağlığı Yüksek Lisans programı ile devam etmekte.

  • 8 + 24 =
2 Yorum Yapıldı
  1. Fat freze ve diyet ücreti hakkında bilgi almak istiyorum

Yanıt Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir