ONLİNE DİYET DANIŞMANLIĞI - ReneSante Clinic | Diyetisyen - Bölgesel Zayıflama |

Blog

ONLİNE DİYET DANIŞMANLIĞI

Online diyet hizmeti diyetisyen kliniğine gelemeyen ve uzaktan diyet hizmeti almak isteyen kişilere için hazırlanan beslenme programlarıdır.  Online diyet programlarının avantajı bulunduğunuz yerden sadece telefonunuz yardımıyla istediğiniz zaman diyetisyeninizle görüşme imkanı sağlar.  Bu sayede hem zamandan tasarruf edip hem de kişisel beslenme programları alabilirsiniz.

Online Diyet Süreci Nasıl İlerler?

Programa başlamadan önce hedefe yönelik beslenme programınızı oluşturmak için birkaç sorudan oluşturulan online diyet formu iletilir. Form doldurulduktan sonra sizinle telefonla iletişime geçilir.

Online diyet programınız sizinle iletişim halindeyken hazırlanır. Programlar hazırlandıktan sonra online diyet programınız whatsapp / mail üzerinden size iletilir.

Haftalık takipli kontrol sistemi ile her hafta tartı sonrası kilo değişiminiz değerlendirilir ve hedef kilo odaklı yeni programınız oluşturulur. Programlarınız kişisel ve uygulanabilir olması için sizinle iletişim halindeyken hazırlanır.

Online diyet kimler için uygun?

  • Günlük hayatın yoğunluğu sebebiyle yüz yüze danışmanlık almaya vakit bulamıyorsanız,
  • İş veya özel sebeplerle sık sık seyahat ediyor, bu nedenle zaman sorunu yaşıyorsanız,
  • Yoğun çalışıyor ve kalabalık bir şehirde yaşadığınız için trafikten hoşlanmıyorsanız,
  • Bulunduğunuz çevrede size güven veren danışmanlar bulamıyorsanız,
  • Kronik hastalık, engellilik durumu vs bulunduğunuz şartlar nedeniyle evden çıkamıyorsanız dilediğiniz adreste online beslenme danışmalığı hizmetinden yararlanabilirsiniz

Diyet listeleri nasıl hazırlanıyor?

Programlar tek tip değildir ve kolay uygulanabilir olması için yaşam düzenize paralel hazırlıyoruz. Süreç boyunca aklınıza takılanlar için mesaj veya arama ile iletişime geçebiliyorsunuz. İdeal kiloya ulaştıktan sonra kilo koruma programları ile ideal kilonuzu koruyorsunuz.

Online diyet sürecinde ihtiyacınız olan tek şey kişisel tartınız. Ölçüm alacağınız kişisel tartınız ile her hafta kilo değişiminiz değerlendirilerek hedef kilo odaklı yeni programlarınızı hazırlıyoruz. Diyet listeleriniz için gün içerisinde uygun saat aralığında görüşmelerimizi yapıyoruz.

Online Diyet Ücreti Ne Kadar?

Online diyet programlarında ücretlerimiz alacağınız diyet programı içeriğine göre değişmektedir. Her bütçeye uygun diyet programı paketlerimiz mevcut. Öncelikle ihityacınıza yönelik paket belirlememiz gerekiyor. Detaylı bilgi için klinik numaramızdan iletişime geçebilirsiniz.

Online Diyet Hizmetleri

Beslenme programlarımız vücut analizi sonrası hedef kilonuza yönelik hazırlanıyor. Süreç boyunca haftalık takip sistemi ile kilo değişimlerinizi değerlendiriyoruz. Bu sayede motivasyonunuz düşmeden beslenme programlarınızı uyguluyorsunuz. Program sonu kilo artış miktarı kişinin güncel kilosuna göre değişmekle beraber ortalama artış miktarı 5-7 kg arasındadır. Program sonunda kilo koruma programı ile hedef kilonuzu sabitliyoruz.

Beslenme programlarımız vücut analizi sonrası hedef kilonuza yönelik hazırlanıyor. Süreç boyunca haftalık takip sistemi ile kilo değişimlerinizi değerlendiriyoruz. Bu sayede motivasyonunuz düşmeden beslenme programlarınızı uyguluyorsunuz. Program sonu kilo kayıp miktarı kişinin güncel kilosuna göre değişmekle beraber ortalama aylık hedef 5-7 kg arasındadır. Program sonunda kilo koruma programı ile hedef kilonuzu sabitliyoruz.

Aktif spor yapan bireyler için kilo hedefine yönelik beslenme programları hazırlıyoruz. Beslenme programları yağ, sıvı ve kas kütlenize göre besin takviyesi önerilerini de kapsamaktadır.

Hızlandırılmış diyet programları içerisinde kısa süreli hızlı kilo kaybı ve ödem atımına yönelik detoks tarifleri ve programları kapsıyor.

Kliniğimizde okul çağından itibaren, çocukların boy ve kilo endeksleri ile büyüm gelişim eğrilerine yönelik beslenme programları hazırlanıyor. Haftalık takipli beslenme programları ile motivasyon düşmeden kilo kontrolü sağlanıyor.

Gebelik ve emzirme dönemlerinde hem annenin hem de bebeğin gelişimine yönelik beslenme programları içerir. Doğum sonrası fazla kiloların verilmesi ve emziren annenin süt miktarının azalmaması için özel tarif ve listeleri içerir.

Obezite ve metabolik sendrom hastalarında, hedef kilo ve kan bulgularına göre hazırlanmış beslenme tedavilerini içermektedir.

Tüp mide, gastrik baypass, mide balonu gibi bariatrik cerrahi ve mide botoksu gibi uygulamalar sonrası beslenme programlarını içermektedir.

Tip 1 ve Tip 2 diyabet hastalıklarında kullanılan insülin tipi ve kan glukoz değerlerine göre hazırlanmış beslenme programlarını içermektedir.

Kurumsal şirketler ve işletmelerin performansını arttırmaya yönelik aylık menü planları ve şirket içi personele yönelik beslenme eğitimleri kapsamaktadır.

Ekibimiz
Diyetisyen Furkan OKYAY
Diyetisyen

Kırklareli Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik mezunu. Öğrenim süresince Porta Üniversitesinde öğrenci değişim programı ile eğitim aldı. Halan eğitim hayatına İnönü Üniversitesi Halk Sağlığı Yüksek Lisans programı ile devam etmekte.

  • 5 + 35 =

Yanıt Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir