İştah Kapatma Terapisi - ReneSante Clinic | Diyetisyen - Bölgesel Zayıflama |

Blog

İştah Kapatma Terapisi

iştah kapatma terapisi

İştah kapatma terapileri, içerisinde yeme davranış değişikliğini içeren bir terapi sistemidir. İştah kapatma terapilerinde öncelikle kişide yeme dürtüsü uyandıran besinleri belirliyoruz ve bu besinlerin frekanslarını vücudunuzdan siliyoruz. Bu sayede o besin grubuna karşı isteğinizin azaltılması hedefliyoruz.

İştah kapatma terapisi süresi boyunca fiziksel açlığınızı dengelemek için beslenme protokolleri de uyguluyoruz. Beslenme programlarını kişilerin metabolizma hızı, hedef kilo kayıplarına göre düzenliyoruz. Terapilerde seans sayısı ve süresi ise kişiden kişiye göre değişiyor. Süreç boyunca önerilen beslenme programlarını uygulamanız terapinin başarısını doğrudan etkiliyor. Terapi boyunca zorlanmadan sağlıklı bir beslenme programı uygulayarak kilo vermenin keyfini yaşayacaksınız.

İştah kapatma terapisi neden gerekli?

Artık obezite ve getirdiği hastalıkları, çağımızın pandemisi olarak nitelendiriliyor. Günümüzde işlenmiş gıdalar her yerde ve beslenme düzenimizin büyük bir çoğunluğunu oluşturuyor. Özellikle işlenmiş karbonhidrat, rafine şeker ve yağlı yiyecekleri fazla miktarda içeren bir beslenme düzeni, kilo artışının kaçınılmaz sebebidir. Bu besinler kişilerde sadece kilo artışına neden olmaz. Aynı zamanda yeme dürtüsünü uyandırır ve tüketilmediği takdirde kişide yoksunluk belirtileri göstermeye neden olur.

Kuantum iştah kapatma terapisi sonrası iştahımın kapanması ve hiçbir şekilde tatlı isteğimin olmaması bir mucize. Herkese tavsiye ederim. Pişman olmayacaksınız.

Süleyman G. Danışan

Kuantum Terapi Sistematiği

Kuantum terapisi esasen enerji tıbbı yöntemidir. Bu yöntem biyofiziksel bir yöntem olduğu için modern tıpta alışmış olduğumuz kimyasal parametreler kullanılmıyor. Buna ek olarak birlikte terapilerde vücudumuza ait tükürük, idrar gibi sıvılarda bulunan sağlıklı frekanslar da güçlendirilerek kişiye veriyoruz. Bu sayede bağışıklık sistemimizi de desteklenmiş oluyoruz. Bu da tam olarak ilaçsız, ağrısız ve kalıcı olarak iyileşme anlamına geliyor.

iştah kapatma terapisi nasıl yapılır

Doğadaki her maddenin kendine ait elektromanyetik frekansı vardır. İnsan organizmasından atom altı parçacıklara kadar evrendeki her madde, canlı yada organizma fark etmeksizin elektromanyetik frekans yayar. 

Hatta insan organizmasında hücreler, dokular ve organlarda kendi içerisinde farklı frekans yayarlar. Bu frekanslar ise hep birlikte bütün olarak kişinin genel frekans spektrumunu belirler.

Kuantum iştah kapatma terapi süresi ne kadardır ve kaç seans gereklidir?

Terapi süresi kişide çalışmış olduğumuz program sayısına göre değişmekle beraber ortalama 30-40 dakika sürüyor. Seans sayısı ise kişinin yeme davranış değişikliğine göre değişmekle beraber ortalama 4-8 seans olarak uyguluyoruz.

Eşimle beraber Furkan hocamın kliniğinden Kuantum İştah kapatma terapisi almıştık, iştahım inanılmaz seviyede azaldı canım hiçbirşey istemiyor, toplamda 17 kg verdim herkese tavsiye ediyorum.

Kuantum İştah kapatma terapilerinde hangi gıdalarla çalışırım?

iştah kapatma terapisi sonrası besin isteği olur mu

Belirli bir sınırlama yok ama çoğunlukla işlenmiş karbonhidrat grubu çalışıyoruz. Yani ekmek, pirinç, buğday, hamur işleri ile şeker grubu dediğimiz şerbetli tatlılar, rafine şeker, çikolata ve abur cuburlar gibi  gıdalar. Bu sayede yeme dürtüsünü tetikleyen besinleri iştah kapatma terapisi  çalışıyoruz. Bu besinlere ek olarak kişide yeme arzusu uyandıran spesifik bir besin var ise (x markanın çikolatası gibi) o besini de terapilerde kullanabiliyoruz.

Kuantum iştah kapatma terapisi bittikten sonra iştahım tekrardan açılır mı?

Kuantum iştah kapatma terapi sisteminin kökenine inecek olursak amacımız, kişide yeme davranışını tetikleyen besinlerin biyofizyolojik izlerini silmektir. Ancak terapi tek başına bir sistem değil aynı zamanda yeme davranış değişikliğini de içermektedir. Özetle sağlıklı besinleri seçmek ya da seçmemek başlı başına kişinin kendi elindedir. Eğer yeme dürtüsü uyandıracak besinleri vücudunuzla tekrardan tanıştırmazsak iştahımız tekrardan artmayacaktır.

Kuantum iştah kapatma terapinin yan etkisi var mı ? Herhangi bir yaş sınırlaması var mı?

Kuantum iştah kapatma terapileri, integratif destekleyici bir uygulamadır. Bunun anlamı terapilerde çalışılan frekans aralığı, cep telefonlarının yaymış olduğu frekans aralığının yaklaşık olarak yüz binde biri kadardır. Yani sağlık için herhangi bir yan etkisi olmadığı için isteyen her yaş grubunda yan etkisiz olarak çalışılabilir.

Duygusal açlığımın olduğunu nasıl anlayabilirim?

Duygusal açlığının olduğunu anlamanın son derece basit bir yolu var, aşağıdaki linkte olan ankete katılırsan duygusal açlık seviyen hakkında fikir sahibi olabilirsin. Yalnız unutmaman gereken nokta bu test klinik tanı için yeterli değildir, sadece duygusal açlığın hakkında fikir sunmaktadır. Kesin tanı için mutlaka doktora başvurmalısın.

Diyetisyen Furkan OKYAY
Diyetisyen

Kırklareli Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik mezunu. Öğrenim süresince Porta Üniversitesinde öğrenci değişim programı ile eğitim aldı. Halan eğitim hayatına İnönü Üniversitesi Halk Sağlığı Yüksek Lisans programı ile devam etmekte.

Adres Bilgisi
Ücretsiz Bilgi Al
  • 2 + 94 =

Yanıt Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir