Gıda İntolerans Semptom Testi - ReneSante Clinic | Diyetisyen - Bölgesel Zayıflama |

Blog

Gıda İntolerans Semptom Testi

Gıda intoleransı belirtileri kişiden kişiye göre değişkendir. Yaygın gıda intoleransı belirtileri: Süregelen fibromiyalji, migren atakları ile kronik baş ağrısı yaşıyorsanız, romatoid artrit, haşimato troidi hastalıklarına sahipseniz, egzama gibi cilt rahatsızlıklarına sahipseniz, muhtemelen bir besin grubuna karşı hassasiyetiniz olabilir.

Gıda İntoleransı Nedir

Gıda intoleransı, vücudumuzun bir gıdaya ya da bileşenine verdiği yanıtlardır. Bir diğer değişle gıda intoleransı tüketilen bir gıdanın içinde yer alan bir maddeye karşı sindirim sisteminin reaksiyonu olarak tanımlanır.

Bazı besinler sindirim sistemimizde düzgün olarak parçalanmaz ve sindirilmez. Bu durum sindirim sistemini tahriş eder ve o besin grubuna karşı vücudumuz enflamatuar bir yanıt oluşturur.

Toplumda gıda intolerans sıklığı ne kadar?

Toplumda her on kişiden birinde gıda intoleransı olduğu tahmin ediliyor. Gıda intoleransı belirtileri gıda alerjisinde olduğu gibi hemen ortaya çıkmadığı için sebep - sonuç ilişkisi kurmak çoğu zaman zor olur.

Ücretsiz Gıda İntolerans Semptom Testi

Gıda İntoleransı Semptom Testi

1) Midenizden başlayalım. Aşağıdaki sorunlardan herhangi birini düzenli olarak yaşıyor musunuz? Geçerli olanların tümünü seçin.

2) Çoğu kişi, yaygın alerjilerinin aslında yediğimiz gıdalardan kaynaklanabileceğini bilmiyor. Bakalım sende bu durumdan muzdarip misin? Aşağıdaki sorunlardan herhangi birini düzenli olarak yaşıyor musunuz? Geçerli olanların tümünü seçin.

3) Yediğiniz yemekler bazı beklenmedik duygusal ve zihinsel değişimler yapabilir. Aşağıdaki sorunlardan herhangi birini düzenli olarak yaşıyor musunuz? Geçerli olanların tümünü seçin.

4) Şimdi sinir sisteminizi kontrol edelim. Aşağıdaki sorunlardan herhangi birini düzenli olarak yaşıyor musunuz? Geçerli olanların tümünü seçin.

5) Son olarak, cildiniz ve kemikleriniz hakkında biraz bilgi edinelim. Aşağıdaki sorunlardan herhangi birini düzenli olarak yaşıyor musunuz? Geçerli olanların tümünü seçin.

Name
Email
Diyetisyen Furkan OKYAY
Diyetisyen

Kırklareli Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik mezunu. Öğrenim süresince Porta Üniversitesinde öğrenci değişim programı ile eğitim aldı. Halan eğitim hayatına İnönü Üniversitesi Halk Sağlığı Yüksek Lisans programı ile devam etmekte.

Ücretsiz Bilgi Al
  • 6 + 47 =

Yanıt Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir