Sigara Bırakma Terapileri

Blog

Sigara Bırakma Terapisi

Sigarayı Neden Bırakmalıyım?

sigara bırakma terapisi

Sigara gerek yasal olması gerekse toplum içerisinde yaygın tüketim içerdiğinden dolayı en sık tüketilen bağımlılık yapıcı maddelerden biridir. Tüm dünyada her yıl ortalama 8 milyon kişi sigara kullanımına bağlı olarak hayatını kaybediyor ve ortalama her gün 22.000 kişinin ölüyor. Sigara içerisinde 50’den fazlası kanserojen olmak üzere 7.000 den fazla zararlı madde barındırıyor. Ülkemizdeki tüm ölümlerin %41,6’sı tütün ve kullanımına bağlı hastalıklar sebebiyle oluşuyor.

Sigarada bağımlılık yapıcı madde nikotindir. Nikotin vücuda girdikten 10 saniye sonra beyindeki dopamin ve nöradrenalin salımına neden olarak keyif verici etki gösterir. Bu keyif verici etki kişide sigara içme dürtüsünü tetikler. Böylece kısa sürede nikotine bağımlılık gelişir ve artık ilk nefesten 20 gün sonra insanlar fiziksel ve psikolojik bağımlı hale gelir. Ayrıca 2 saatte bir nikotin alınmazsa huzursuzluk, uykusuzluk, sinirlilik, titreme, çarpıntı ve baş ağrısı gibi nikotin yoksunluk sendromu ortaya çıkar.

Kuantum sigara bırakma terapisi ile sigarayı tek seansta bırakabilirsin!

Diyetisyen Furkan OKYAY
Kuantum sigara bırakma terapisini nasıl çalışır?

Doğadaki her maddenin kendine ait elektromanyetik frekansı vardır. İnsan organizmasından atomaltı parçacıklara kadar evrendeki her madde, canlı yada organizma fark etmeksizin elektromanyetik frekans yayar. Hatta insan organizmasında hücreler, dokular ve organlarda kendi içerisinde farklı frekans yayarlar ve bu frekanslar hep birlikte bütün olarak kişinin genel frekans spektrumunu belirler. 

Kuantum terapisi esasen enerji tıbbı ve biyofiziksel bir yöntemdir. Bundan dolayı kuantum terapilerinde kimyasal parametreler kullanılmıyoruz. Vücudumuza ait tükürük, idrar gibi sıvılarda bulunan sağlıklı frekansları da güçlendirilerek kişiye veriyoruz. Böylelikle bağışıklık sistemimizi de desteklenmiş oluyoruz. Sonuç olarak kuantum terapi sistemi bizlere ilaçsız, ağrısız ve kalıcı olarak iyileşme sunuyor.

Sigara bırakma terapisi nasıl yapılır?

Kuantum sigara bırakma terapisine kararlı olarak başlamanız sigarayı bırakma başarınızı doğrudan etkileyecektir. Terapi günü son sigaranızı tüketerek terapiye başlıyorsunuz. Kuantum terapisi süresince sigarada bulunan nikotinin frekansı vücudunuza gönderilerek sönümlüyoruz. Bu sayede nikotin alımına bağlı yoksunluğunuzun azaltılmasını hedefliyoruz. Seans öncesi ilk 24 saat alkol almamalı ve 8 saat öncesinden kafein içeren çay kahve alımını kesmelisiniz. Terapiden sonra ilk 72 saat sigara içilen ortamlara girmeyiniz. Seans sonrası size verilecek olan çipi çıkarmayınız ve sigara isteği olması durumunda verilecek solüsyonu dil altına sıkabilirsiniz.

Kuantum terapisi başarı oranı nedir?

sigara bırakma terapisi nasıl yapılır

Sigara bırakma terapilerinde tek seanslık terapi %90 oranında yeterli oluyor. Ancak terapi sonrası 72 saat geçmesine rağmen şiddetli sigara arzusu çekiyorsanız destek seans için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Terapi sonrası canım hiç sigara istemeyecek mi?

60 dakikalık terapi sonrası ara sıra gelen sigara içme isteği normaldir. Yalnız bir kez sigara dumanı çektiğinizde artık bağımlısınız. Ancak terapiden sonra ise artık sigara içmeyen bir bağımlı oluyorsunuz. Bunun anlamı her ne sebep olursa olsun nikotin yoksunluğunu uyandıracak sigarayı tekrardan denememelisiniz.

20 yıllık sigara bağımlısıydım ve günde 3 paket sigara içiyordum. Sadece tek seansta kuantum terapisi ile sigarayı bıraktım. Canım sigarayı hiç istemiyor ve 1 senedir sigarayı ağzıma dahi sürmedim. Tavsiye ediyorum.
Terapi sonrası bıraktığım sigaraya tekrar başladım, bir kez daha bırakabilir miyim?

Zararın neresinden dönülse kârdır. Telafi her zaman mümkün yeter ki siz kararlı ve istekli olun, tekrardan terapiye başlayarak sigarasız hayata merhaba diyebilirsiniz.

Kuantum sigara bırakma terapisi sonrası nasıl hissederim?

Kuantum sigara bırakma terapisi sonrasında;

  • Geçici yorgunluk hissedebilirsiniz
  • Ağzınızda kuruluk ve nikotin tadı oluşabilir
  • Mide bulantısı oluşabilir
  • Kokulara karşı bir hassasiyet oluşabilir
  • Teriniz ve teniniz nikotin kokabilir
  • Sigara dumanı, kokusu sizi rahatsız edebilir ve midenizi bulandırabilir

Tüm bu belirtiler Kuantum terapisi sayesinde fiziksel bağımlılıktan kurtulma işaretleridir.

Unutmayın; kuantum terapisi bağımlılık yapan nikotinin biyofiziksel altyapısını yok edip, kişinin temizlenmesine yardımcı olur. Bu sebeple, terapi sonrası her ne sebep olursa olsun vücudunuzu tekrardan nikotin ile tanıştırmamanız gerekmektedir. 

Kuantum sigara bırakma terapisi ücretleri ne kadar?

Kuantum sigara bırakma terapisi ücreti; terapi aldığınız kurum ve alacağınız seans sayısına göre değişir. Kliniğimizde terapiye ayıracağınız bütçe ortalama bir sigara tüketicisinin sigaraya ayırdığı bir aylık ücretten fazla değildir. Ancak unutulmaması gereken nokta, sigara kullanıcılarının ömür boyu sigaraya ayırdıkları bütçe terapi ücreti karşısında ödeyecekleri ücretten kat ve kat fazladır. Unutmayın sigara hem sağlığınıza hem de bütçenize zarar verir.

Sigarayı bırakmaya çalışırken çok zorlanıyorum, bağımlılık seviyemi öğrenmenin bir yolu var mıdır?

Nikotin bağımlılık seviyeni öğrenmenin son derece basit bir yolu var, aşağıdaki linkte olan ankete katılırsan sigara bağımlılık seviyeni ücretsiz öğrenebilirsin. Ancak test klinik tanı için yeterli değildir, sigara bağımlılık seviyen hakkında fikir sunar. Kesin tanı için mutlaka doktora başvurmalısın.

Diyetisyen Furkan OKYAY
Diyetisyen

Kırklareli Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik mezunu. Öğrenim süresince Porta Üniversitesinde öğrenci değişim programı ile eğitim aldı. Halan eğitim hayatına İnönü Üniversitesi Halk Sağlığı Yüksek Lisans programı ile devam etmekte.

Ücretsiz Bilgi Al
  • 4 + 38 =

Yanıt Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir