Fat Freeze | Bölgesel Zayıflama Uygulaması

Blog

FAT FREEZE

Fat Freeze bölgesel zayıflama uygulaması hedef bölgedeki yağ dokunun vakumlama ve ısıl uygulama yardımıyla vücuttan atılmasına yardımcı olan bir işlemdir. İşlem çevre dokulara hasar vermeden yağ hücrelerini -9 °C ile +42 °C de parçalar. Sonrasında parçalan yağ hücreleri lenfatik dolaşımla doğal yolla vücuttan atılır.

Fat Freeze uygulaması aynı zamanda FDA tarafından onaylı bir uygulamadır. İşlem cerrahi olmadığı için uygulama güvenli ve yan etkisizdir. Liposuction gibi geleneksel cerrahi işlem yaptırmak istemeyn kişilerin sıklıkla tercih etttiği bir yöntemdir.

Fat freeze bölgesel zayıflama uygulaması nasıl yapılır?

Uygulama öncesi segmental vücut analizi ve hedef bölgenin mezura ile ölçümünü alıyoruz. işlem öncesi uygulama alana antifiriz membran koyuluyor. Bu sayede soğuğa karşı cilt yüzeyinin olumsuz etkilenmesi önlüyoruz. Uygulama yapılacak alanın üzerine cihaz başlığı yerleştirilerek dokunun vakumlanması sağlanıyor. Kişinin yağ dokusu miktarına göre soğukluk derecesi ve süresi ayarlanıyor. Ortalama işlem süresi  ise 45 dk sürüyor. Her seansta hedef bölgede tek başlıkla çalışıyoruz.

Fat Freeze bölgesel incelme uygulaması kaç seans uygulanıyor?

Kişinin yağ dokusundaki kalınlığa bağlı olarak vücut analizi sonrası seans sayısı karar veriyoruz. Net bir seans sayısı belirlememekle birlikte iyi bir etki alabilmek için ortalama 8-16 seans çalışma gerekebiliyor. Uygulama sonrası incelme 6-8 hafta daha devam ediyor. Aynı gün farklı alanlara uygulama yapılabiliyoruz. Seans sıklığı ise hafta da bir seans şeklinde uygulama yapıyoruz.

bölgesel zayıflama öncesi sonrası
Uygulama ile bölgesel zayıflama nasıl sağlanır, sonuçlarını ne zaman görürüm?

Fat Freeze işlemi ile yumuşak dokudaki yağ hücreleri -9 °C ile +42 °C derecede parçalanıyor. İşlem sonrası parçalanan yağ hücrelerin lenf sistemi aracılığıyla idrar ve gaita ile vücuttan atılıyor. Uygulama sonrası bölgesel incelmeyi ikinci haftadan itibaren bekliyoruz ve ortalama 8 ila 10 hafta kadar devam ediyoru

Fat Freeze bölgesel incelme uygulaması hangi alanlarda uygulanabilir?

Özellikle alt karın gibi inatçı bölgeler

Bel çevresinde kalınlığa sebep olan inatçı bölgede oldukça etkilidir

Arka kol dediğimiz ve sıklıkla kilo artışına bağlı sarkma gösteren alanlarda uygulama yapılabilir

İç bacak ve selülit bölgesi dediğimiz yumuşak dokunun olduğu alanlarda oldukça etkilidir

Fat Freeze Yağ Parçalama Uygulaması Kimlere Uygulanmaz?

  • Soğuk ürtikeri hastalığı
  • Kriyoglobulinemi
  • Paroksismal soğuk hemoglobinüri
  • Kanser hastaları
  • Hamileler ve sezaryen doğum sonrası ilk 12 ay içersinde olanlar
  • Son bir yıl içerisinde uygulama yapılan alanda operasyon geçiren bireyler için uygun değildir.
Fat Freeze yağ parçalama işlemi ağrılı mıdır?

Uygulamanın ilk 5-7 dakikasında cihaz başlığının uygulandığı yerde lokal soğukluk, vakumlanmaya bağlı gerginlik ve karıncalanma hisleri oluşabiliyor. Bölgesel zayıflama işlemi sonrası oluşan kızarıklık, ödem, kaşıntı birkaç saat içinde, ancak nadir olarak görülen morluk, hassasiyet ve batma hissi ise 10-12 gün içinde yok olacaktır. Kişiler seanstan hemen sonra normal aktivitelerine devam edebiliyorlar.

Bölgesel zayıflama sürecinde diyet yapmak zorunda mıyım?

 Uygulamadan maksimum fayda almak için süreci, beslenme programı ve egzersiz ile desteklemenizi öneriyoruz.

Bölgesel Zayıflama Ücreti Ne Kadar?

Bölgesel zayıflama uygulaması ücretleri uygulama yapılan bölge ve seans sayısına değişmektedir. Seans sayısı belirleyebilmemiz için aşağıda bağlantıdan ücretsiz ön görüşme için randevu talep edebilirsiniz.

Diyetisyen Furkan OKYAY
Diyetisyen

Kırklareli Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik mezunu. Öğrenim süresince Porta Üniversitesinde öğrenci değişim programı ile eğitim aldı. Halan eğitim hayatına İnönü Üniversitesi Halk Sağlığı Yüksek Lisans programı ile devam etmekte.

Sorularınız için bize ulaşın

  • 5 + 88 =
Diğer İçeriklere Göz At

Yanıt Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir